Bierzemy udział w #CODE WEEK 2021

9 października rozpoczęła się dziewiąta edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Każdy, kto chce się włączyć do akcji może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je tutaj:
codeweek.eu/add

CodeWeek to znakomita okazja do ćwiczenia umiejętności analitycznego, logicznego i kreatywnego myślenia. To także doskonały sposób na naukę poprzez zabawę.

Nasza szkoła będzie uczestniczyć w CODE WEEK 2021 w dniach 11 – 24 października br.
W ramach Code Week 2021planujemy:
– warsztatowe zajęcia z kodowania w klasach 1-3,
– zabawy z tangramem,
– szyfrowanie/odkodowywanie informacji,
– zakodowane gry terenowe,
– zajęcia z programowania na lekcjach informatyki,
– zakodowane zajęcia sportowe itp.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych programowaniem do udziału w bezpłatnych webinariach dla dzieci i młodzieży:

– 12 października o 17.00 razem z Cyfrowym Dialogiem, zapraszamy na webinar „Scratch i sztuczna inteligencja w teatrze lalek” dedykowany dzieciom w wieku 9-12 lat | link do wydarzenia:
https://cyfrowydialog.clickmeeting.com/codeweek1

– 14 października o 17.00 razem z Cyfrowym Dialogiem, zapraszamy na webinar „Sesja treningowa ze sztuczną inteligencją” dedykowany dzieciom w wieku 12-14 lat | link do wydarzenia:
https://cyfrowydialog.clickmeeting.com/codeweek2

– 18 października o 17.30 razem z Gigantami Programowania, zapraszamy na webinar „Scratch: Minecraftowe rewolucje” dedykowany dzieciom w wieku 7-12 lat | link do wydarzenia:
https://youtu.be/ubB55X0QHOY

– 20 października o 18.00, razem z Gigantami Programowania, zapraszamy na webinar „Webowi cybermasterzy czyli moja własna strona internetowa” dedykowany młodzieży w wieku 13-18 lat | link do wydarzenia:
https://youtu.be/0ySUrAXERQ0

– 22 października o 17.00, zapraszamy na webinar „CodeWeekEND kodujemy w Pythonie” dedykowany młodzieży 12-18 lat | link do wydarzenia:
https://edukacja.clickmeeting.com/programujemy-w-pythonie

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do wspólnej zabawy!

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/koduj/codeweek