Bierzemy udział w #DBI 2022

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Bardzo ważnym punktem w corocznych obchodach DBI jest konferencja z udziałem ekspertów, która w tym roku odbędzie się 8 lutego od godziny 17:00 w formule online.

Podczas tego wydarzenia nauczyciele, dyrektorzy szkół, edukatorzy oraz rodzice będą mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w sieci czy sposobów pozytywnego wykorzystywania Internetu z uczniami.

Tegorocznymi prelegentami będą m.in.:
•Natalia Hatalska – blogerka, autorka, analityczka trendów
•Dariusz Martynowicz – Nauczyciel Roku 2021
•Joanna Mikusek-Przystajko – Nauczycielka Jutra 2021
•dr Magdalena Rowicka – badaczka e-uzależnień

Program konferencji:
https://www.saferinternet.pl/dbi/konferencja-dbi.html

Transmisja Konferencji Dnia Bezpiecznego Internetu odbędzie się na profilach Polskiego Cenrtrum Programy Safer Internet w serwisach Facebook i YouTube (bez konieczności wcześniejszej rejestracji) oraz na stronie projektu.

Po raz kolejny włączamy się do akcji i zapraszamy wszystkie klasy do podjęcia własnych inicjatyw w celu przeciwdziałania negatywnym zjawiskom, jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci oraz promowania pozytywnego wykorzystania Internetu.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi dostępnymi na stronach:
https://www.saferinternet.pl/dbi/pakiety-edukacyjne.html
http://www.dzieckowsieci.pl/
https://sieciaki.pl/


Wszelkie pomysły można zgłaszać do dnia 28 lutego 2022 r. do wychowawców klas lub bezpośrednio do nauczyciela informatyki – p. Agnieszki Jaros, za pośrednictwem czatu prywatnego na Teams.

W naszej szkole obchody będą trwały do 15 marca 🙂 Wkrótce więcej szczegółów.