Dzieciaki Sadzeniaki

2 grudnia br. uczniowie klasy I a Sportowej Szkoły Podstawowej nr 17 pod opieką p. Eweliny Janus i p. Joanny Wyszyńskiej mieli okazję uczestniczyć w bezpłatnych ogólnopolskich warsztatach przyrodniczych odbywających się w sklepie Leroy Merlin w Sosnowcu. Akcja miała na celu nauczenie dzieci podstaw pielęgnacji roślin i ukazanie, jakie warunki sprzyjają ich właściwemu rozwojowi.
Warsztaty składały się z dwóch części. W części teoretycznej pracownik sklepu Leroy Merlin oprowadził nas po części ogrodniczej sklepu i opowiedział sporo ciekawostek ze świata roślin oraz warunków jakie należy spełnić zajmując się ich hodowlą.
Druga część warsztatów dotyczyła działań praktycznych. Uczniowie otrzymali od pracowników sklepu barwne doniczki, ziemię i kwiaty do samodzielnego przesadzenia. Każdy starannie i ostrożnie wykonywał swoją pracę wkładając w nią mnóstwo serca i zaangażowania. Na koniec pobytu wszyscy otrzymali słodkie upominki i dyplomy.
Dziękujemy Panu Adamowi Supernak za zorganizowanie wycieczki oraz pracownikom Leroy Merlin za przeprowadzenie interesujących warsztatów.

Uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią