Dzień Pluszowego Misia

27 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole zorganizowany został Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia Samorząd Uczniowski zaprosił do szkoły wszystkie pluszowe misie te małe i te duże. Na zaproszenie odpowiedziały i stawiły się wszystkie klasy razem ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.Celem całego przedsięwzięcia było między innymi: przybliżenie dzieciom, w sposób bardzo przystępny, historii powstania pluszowego misia, przedstawienie różnych sylwetek misiów – bohaterów literackich, filmowych i muzycznych – Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Kolargola, Gumisiów, Troskliwych Misiów oraz wielu innych przez co zachęcenie do czytania książek. Głównym celem Samorządu Uczniowskiego była oczywiście dobra zabawa!

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili wszystkie klasy w poszukiwaniu najmniejszego i największego pluszowego misia. Największy miś o imieniu Waldek i imponującym wzroście 165cm przyszedł do szkoły razem z Emilią Żuchowską z klasy 6b. Natomiast najmniejszego misia o imieniu Chopin i maleńkim wzroście 8,5cm przyniosła do szkoły Alicja Jabłońska z klasy 4b.

Tego dnia zabawa była doskonała. W „misiowej krainie” wśród piosenek, zagadek, konkursów, bajek i wszystkim co z misiami związane bawiły się dzieci ze swoimi misiami. Wszystkim dopisywał dobry humor. Szkoda tylko, że ten dzień minął tak szybko! Do domu dzieci i misie zabrały wspaniałe wrażenia. Drogie misie spotkamy się już za rok!