Festyn Rodzinny z Siedemnastką

Z okazji obchodów Dnia Dziecka w piątkowe południe, w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny z Siedemnastką. Na uczestników czekały liczne atrakcje. Mieliśmy okazję zobaczyć:
– szkolny pokaz talentów – na którym wystąpiła Zuzia Młynarczyk, Ala Jabłońska i grupa taneczna Tańcomaniacy oraz Delfinki i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 27,
– występ Szkoły Tańca Akcent z Będzina,
– występ Oskara Lipy w pokazie artystycznym z kołem cyrkowym,
– pokaz JUDO Klubu Sportowego Budowlani Sosnowiec z trenerem Grzegorzem Nogą,
– Zumbę razem z Barbarą Bartoszek.
Do organizacji festynu dołączyli nasi przyjaciele: Fundacja dla Młodych, przedstawiciele kina Helios i Zagłębiowskiej Mediateki. W ramach współpracy ze Schroniskiem dla zwierząt stworzyliśmy możliwość adopcji cudownego psiaka Ediego. Największą atrakcją dla fanów motoryzacji było zasiąść za kierownicą super sportowych aut będących własnością Pawła Żaby i Warsztatu samochodowego Auto-Moto Segda oraz Straży Pożarnej i Policji. Tak jak w roku ubiegłym nasze zaproszenie przyjęła Grupa Motocyklowa MOTOPOGORIANIE. Nowością dla naszych uczniów była atrakcja w postaci profesjonalnej ścianki wspinaczkowej obsługiwanej przez wyspecjalizowanych instruktorów, na której można było sprawdzić swoje umiejętności w tym zakresie, udostępniona przez Panią Iwonę Rygoł – manager POZIOMU 45O. Dla najmłodszych dzieci dostępne były: dmuchany zamek, balony, malowanie twarzy, szczęśliwy traf oraz konkurencje sportowe.
Rodzice naszych uczniów zadbali o smakowite stoiska gastronomiczne, na których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z rękodziełem m.in. pachnącymi mydełkami, świecami i biżuterią.
Festyn był doskonałą okazją do spędzenia czasu w miłej, rodzinnej atmosferze zabawy, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i było świetną okazją do integracji społeczności szkolnej i lokalnej. Swoją obecnością na festynie zaszczycili nas Wiceprezydent Miasta Sosnowca – Pan Michał Wcisło oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu Pan Grzegorz Mentel. Z zaproszenia skorzystał również Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Pan Jerzy Górak- wieloletni przyjaciel szkoły. Do organizacji naszego festynu przyczynił się także Poseł na Sejm RP Pan Łukasz Litewka, który wraz ze Stowarzyszeniem Charytatywnym Centrum Arka ufundował dla dzieci smakołyki.
Dyrektor szkoły serdecznie dziękuje wszystkim nauczycielom, Radzie Rodziców, uczniom oraz zaproszonym gościom za zaangażowanie i organizację tak wspaniałego wydarzenia.

Zapraszamy na kolejny festyn za rok!!