Festyn rodzinny z Siedemnastką

Dnia 24 maja w godzinach popołudniowych zawitały do naszej szkoły całe rodziny. Powodem całego zdarzenia był „Festyn rodzinny z Siedemnastką w stylu disco”. Organizatorami festynu było Grono Pedagogiczne, uczniowie oraz Rada Rodziców. Wszyscy ucieszyliśmy się, że pomimo złych prognoz pogody, ta jednak dopisała.

Wszystkich zgromadzonych gości przywitała pani Dyrektor, Małgorzata Wajs, a następnie zaprosiła do zabawy i obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów oraz absolwentów naszej szkoły.

Na początek, nasi hokeiści z klasy 4c oraz ich młodsi koledzy z 2b pod opieką trenera Piotra Majewskiego zaprezentowali swoje umiejętności na scenie oraz sali gimnastycznej.

Absolwentki szkoły wykonały kilka piosenek, by poderwać wszystkich do zabawy, a uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w konkursie tańca.

Następnie, na sali gimnastycznej odbył się konkurs z żonglerki prowadzony przez panią Marzenę Patryarchę.

Wszyscy mogli skorzystać z przygotowanych na ten dzień atrakcji m.in.: koloryzacji włosów, zaplatania warkoczy, malowania twarzy, tatuaży i dekorowania paznokci, fotobudki, malowania kubków i spodeczków oraz kręcenia balonów.

W międzyczasie można było skosztować pyszności w postaci ciast, sałatek, pizzy, napojów gorących i zimnych. Jak co roku, szkolne stoisko z grillem było równie oblężone.

Podczas festynu 79 Sosnowiecka Drużyna Harcerska Błękitni urozmaicała zgromadzonym zabawę i zaprezentowała sposób, w jaki sami harcerze się bawią.

Uczniowie mieli sposobność wziąć udział w loterii fantowej oraz głównej, w której nagrodą niespodzianką był tablet.

Podczas festynu uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni za aktywne czytelnictwo.

Biorąc pod uwagę frekwencję podczas festynu, uważamy, że impreza nam się udała.

Wszystkim zwycięzcom oraz nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!!