Gala Dobrych Inicjatyw

21 marca 2019 r. w Sali Widowiskowo-Koncertowej Muza odbyła się 8 edycja „Gali Dobrych Inicjatyw’” organizowana przez Sosnowieckie Centrum Organizacji Pozarządowych. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia uhonorowane zostają osoby wpisujące się na co dzień w życie społeczności lokalnej Sosnowca.

Gala Dobrych Inicjatyw to czas podziękowań oraz wyróżnień w 5 kategoriach: Wolontariusz Roku 2018, Animator Roku 2018, Firma Przyjazna Społeczności Lokalnej 2018, Szkoła Dobrych Inicjatyw 2018 oraz Społeczna Akcja Roku 2018.

W kategorii „Szkoła Dobrych Inicjatyw 2018” jako jedna z czterech nominowanych sosnowieckich szkół wyróżniona została Sportowa Szkoła Podstawowa nr 17. W tym roku tytuł ten został przyznany Zespołowi Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu, jednak sama nominacja jest dla nas ogromnym zaszczytem i mobilizacją do dalszych działań.


W kategorii „Wolontariusz Roku 2018” nominowanych zostało 10 osób, w tym także nauczyciel Sportowej Szkoły Podstawowej nr 17 w Sosnowcu Pani Ewelina Janus, która na co dzień prowadzi Koło Wolontariusza w naszej szkole oraz współpracuje z różnymi instytucjami mającymi na celu niesienie pomocy potrzebującym. Tytuł „Wolontariusza Roku 2018” w tym roku otrzymał Jakub Kopeć, uczeń jednej z sosnowieckich szkół, mający również wiele akcji charytatywnych za sobą.


Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim członkom naszej szkolnej społeczności, którzy tak chętnie biorą udział w akcjach społecznych, pomocowych i charytatywnych prowadzonych przez Sportową Szkołę Podstawową nr 17 w Sosnowcu. To Wy, poprzez zaangażowanie w życie szkoły sprawiacie, że nasze działania są dostrzegane i doceniane w lokalnym środowisku. Wspólnie dajemy przykład jak działać aby uwrażliwiać młode pokolenie i uświadamiamy, że można czerpać wielką satysfakcję z pomagania innym.

Wszystkim tegorocznym laureatom serdecznie gratulujemy!