Hokeiści wywalczyli awans do Finału Czerkawski Cup

Uczniowie naszej szkoły chodzący do klasy hokejowej 4C oraz 2A wywalczyli w sobotę  awans do Finału Czerkawski Cup 2019, który odbędzie się 18 lutego na Stadionie Narodowym w Warszawie. W sosnowieckich kwalifikacjach udział wzięło 8 drużyn: MOSM Tychy, TMH Polonia Bytom, RTH Zryw Ruda Śląska, Orlik Opole, JKH GKS Jastrzębie, MUKS Naprzód Janów, Tauron GKS Katowice i gospodarze czyli UKS Zagłębie Sosnowiec.

Do finału awansowały trzy najlepsze drużyny. Nasi młodzi hokeiści zremisowali 1:1 z Naprzodem Janów, wygrali 3:2 z Jastrzębiem i 12:0 z GKS Katowice, w półfinale pokonali 3:1 Orlik Opole. W Finale ponownie na drodze do złota stanęli zawodnicy z Jastrzębia, tym razem pokonując naszą drużynę 7:2. W całym turnieju zajęliśmy więc II miejsce i awansowaliśmy do Wielkiego Finału w Warszawie. Na uwagę zasługuje również fakt, że najlepszym zawodnikiem całego turnieju został nasz uczeń Cyprian Nowak.