Inauguracja projektu „Młodzi Jałmużnicy”

W październiku 10 wolontariuszy z naszej szkoły wraz z opiekunem p. Joanną Wyszyńską wzięło udział w Inauguracji projektu „Młodzi Jałmużnicy”, która odbyła się w Sali Widowiskowo-Koncertowej Muza w Sosnowcu.

Ks. Łukasz Gładki – Zastępca Dyrektora Caritas Diecezji Sosnowieckiej przywitał wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas i podziękował za dotychczasowe działania na rzecz potrzebujących. Inaugurację uświetnił swoją obecnością Bp Grzegorz Kaszak, który wyraził swoją wdzięczność za dotychczasową pracę oraz zaangażowanie wszystkich wolontariuszy wraz z opiekunami. Zachęcał również do podejmowania kolejnych inicjatyw. Podczas gali miało również miejsce rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego „Laudato Si”, w którym szkoły przedstawiały własne eko-projekty.

Młodzież miała możliwość obejrzenia filmu pt. „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”, pokazujący wątek życia i posługi kapłańskiej ks. porucznika Stefana Wyszyńskiego, który był porucznikiem AK, kapelanem i opiekunem duchownym szpitala powstańczego w Kampinosie w czasie II wojny światowej. Film był bardzo wzruszający. A ukazany w filmie czas wojny zmuszał w tamtych czasach do przemyśleń, kształtując tym samym autorytet moralny i społeczny nie tylko w wymiarze duchowym, ale ogólnoludzkim. Dzięki filmowi mogliśmy zobaczyć kawałek historii, przypomnieć sobie losy prymasa, wielu zapomnianych bohaterów oraz wartości takich jak: honor, autorytet, sumienie, patriotyzm.