Lekcje w plenerze

Po powrocie do stacjonarnej nauki w naszej szkole uczniowie nie mogą się nudzić.
Wykorzystujemy pogodę i otoczenie do uatrakcyjnienia tradycyjnych zajęć lekcyjnych.
Oto kilka przykładowych zajęć:

„Literackie przedpołudnia w Parku Sieleckim”

Uczniowie klasy 7b mieli niepowtarzalną okazję podziwiać swoje koleżanki i kolegów podczas prezentowania utworów nagrodzonych w konkursach, które odbywały się podczas pandemii jedynie w formie zdalnej. Odpowiedni nastrój i oprawę zapewniły nam piękna słoneczna pogoda i urokliwa przyroda pobliskiego Parku Sieleckiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Kalambury do lektury, czyli lekcja polskiego trochę inaczej”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Sportowa matematyka”

Uczniowie klas 6 podczas lekcji matematyki wykorzystując sprzyjające warunki pogodowe określali wymiary boisk szkolnych. Zadaniem było wyznaczenie długości i szerokości boisk tiptopami, a następnie obliczenie obwodu i pola każdego z boisk. Wszyscy intensywnie kroczyli po boiskach i zapisywali wyniki swoich pomiarów. Kolejnym etapem było zmierzenie długości stopy oraz zamiana jednostek obliczonych pól i obwodów. Zajęcia sprawdzały znajomość podstawowych wzorów matematycznych oraz ćwiczyły umiejętności rachunkowe naszych uczniów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Detale natury”

Dnia 7 czerwca uczniowie klasy 4a korzystając z pięknej pogody wzięli udział w lekcji plenerowej. Uczniowie tworzyli kompozycje, uwzględniając w szczególności detale natury. Malowanie w plenerze okazało się świetną zabawą i rozbudziło kreatywność uczniów co można było zobaczyć na powstałych pracach.