Marsz Nadziei

25 maja uczniowie klasy 2 a i 6 a sportowej Szkoły Podstawowej nr 17 w Sosnowcu pod opieką szkolnego opiekuna koła wolontariatu p. Eweliny Janus i p. Iwony Bartczak uczestniczyli w Marszu Nadziei zorganizowanym przez Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu. Marsz rozpoczął się od zgromadzenia przy Szkole Podstawowej Nr 6
z oddziałami Gimnazjum nr 16 na ul. Legionów 21 w Sosnowcu. Następnie wspólnie przeszliśmy ulicami: Warneńczyka, Urbanowicz, Mościckiego, Al. Zwycięstwa oraz ul. Wawel kierując się do centralnego punktu marszu ,,Parku Sieleckiego”. Tam czekały na nas występy artystyczne, ogłoszenie wyników konkursu plastycznego, losowanie nagrody dla Wolontariusza i Opiekuna Wolontariatu oraz stworzenie żywej rzeźby „Serce dla Hospicjum”, której to każdy z nas mógł się stać maleńką częścią.
Tegoroczny ,,Marsz Nadziei” był zwieńczeniem akcji „Pola Nadziei’’, która jest przede wszystkim akcją propagującą ideę wolontariatu, aby każdy mógł poczuć moc radości z pomagania drugiej osobie i bycia częścią niezwykłej hospicyjnej społeczności.