Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia zaprosiliśmy uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły, do przebrania się w jak najbardziej kropkowe stroje i wspólnie zakropkowaliśmy szkolne korytarze.

Zobaczcie efekty naszych wspólnych starań…

Z tej okazji ogłoszono konkurs plastyczny na najbardziej kropkowy portret lub pejzaż. Prace wykonane dowolną techniką w formacie A3 (ewentualnie A4) można oddawać do pokoju nauczycielskiego do dnia 19 września. Wyniki już wkrótce…

A teraz troszkę historii… Skąd takie święto?

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Poniżej możecie zapoznać się z książką w wersji filmowej jeśli jej nie znacie.