Nasi uczniowie z wizytą w TVS w Katowicach

O tym, jak ciekawa i nietypowa jest praca w telewizji, mogli się naocznie przekonać uczniowie klasy 5b naszej Szkoły, którzy pod opieką pani Iwony Bartczak i pani Joanny Klimasary wybrali się 19 grudnia do siedziby TVS w Katowicach. Telewizja Silesia to stacja telewizyjna o profilu informacyjno-rozrywkowym, adresowana głównie do mieszkańców województwa śląskiego.
Nietypowa lekcja w ramach edukacji medialnej przybliżyła młodzieży kulisy pracy realizatora dźwięku, kamerzysty, montażysty oraz innych osób pracujących przy realizacji programu telewizyjnego.
Uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda reżyserka, studio telewizyjne,w jaki sposób tworzona jest ramówka oraz poznać wiele ciekawostek związanych z tworzeniem programów telewizyjnych.
Największą atrakcją dla uczniów była niewątpliwie możliwość poprowadzenia prognozy pogody w profesjonalnym studio nagraniowym, co okazało się wcale nie tak łatwym zadaniem. Porównanie tego, co widzi się siedząc przed telewizorem, z tym co jest po drugiej stronie szklanego ekranu, okazało się niezwykle cennym doświadczeniem dla naszych uczniów.