Pix Programming Challenge – Półfinał

Czterech uczniów z naszej szkoły: Adam Jaros, Rafał Russek, Klaudia Rek i Mateusz Zdrojewski  zakwalifikowało się do Półfinału międzynarodowego konkursu programistycznego dla dzieci i młodzieży Pix Programming Challenge. Jest to konkurs organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii. Konkurs jest przeprowadzany w pełni za pośrednictwem aplikacji PixBlocks i składa się z trzech etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów.

Aby przejść do Półfinału w swojej kategorii wiekowej, uczniowie musieli rozwiązać poprawnie 75 % z 20 udostępnionych im zadań eliminacyjnych. Mimo krótkiego czasu na przygotowanie do konkursu poradzili sobie doskonale!
W sobotę 5 grudnia wzięli udział w kolejnych zmaganiach konkursowych. Rywalizacja w tym etapie wyglądała podobnie, jednak tym razem liczył się jeszcze czas wykonania zadań. Do finału mogło przejść jedynie 30 osób, które rozwiązały zadania w najkrótszym czasie.

Mimo, że nie udało się dostać do finałowej 30, wszystkim uczestnikom należą się ogromne gratulacje. Uzyskali dumny tytuł Półfinalistów międzynarodowego konkursu. Wspaniale poradzili sobie z zadaniami, które były trudniejsze niż się można było spodziewać. Na pewno spróbują swoich sił w kolejnej edycji konkursu.