Podsumowanie akcji charytatywnej „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”

„Ojczyzna, to nie kraj, w którym mieszkasz,
ale kraj, którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie”

18 lutego br. w Miejskim Centrum Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach odbyło się uroczyste podsumowanie akcji „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”, w którym uczestniczyła p. Małgorzata Wajs – Dyrektor Sportowej Szkoły Podstawowej nr 17 oraz koordynator akcji na terenie szkoły – p. Ewelina Janus.
Podczas spotkania zaprezentowany został film o przebiegu akcji, a zespół ,,Bursztynki” z Wilna wystąpił w zapierającym dech w piersiach programie. Młodzież przedstawiła program patriotyczny, na który złożyły się pieśni, recytacja utworów patriotycznych i tańce ludowe.
Prezes Towarzystwa Patriotycznego „Kresy” ks. Ryszard Umański podsumował charytatywną i patriotyczną akcję, wyraził podziękowanie i wręczył przedstawicielom placówek oświatowych dyplomy podpisane przez mer Samorządu Rejonu Wileńskiego – p. Marię Rekść.
Uczniowie 17-tki chętnie włączyli się do akcji charytatywno-patriotycznej od 25 lat propagowanej i organizowanej przez ks. Ryszarda Umańskiego, polegającej na zbiórce artykułów szkolnych, żywnościowych, słodyczy i maskotek dla polskich dzieci mieszkających na Kresach Wschodnich. W tegorocznej akcji zebrano prawie 30 ton artykułów, którymi obdarowano ponad 1000 dzieci z Wilna i okolic.