Szkolne Przygody Gangu Słodziaków uczą dzieci ekologii

15 listopada br. klasa 1a Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 17 w Sosnowcu wzięła udział w zajęciach dotyczących ekologii przygotowanych przez p. Joannę Wyszyńską – bibliotekarza szkoły.
Dzieci dzięki opowiadaniu „Drzewa” z książki „Gang Słodziaków” dowiedziały się, jak ważną rolę pełnią rośliny w życiu ludzi i zwierząt. Na podstawie dostępnych materiałów „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” zapoznały się z budową drzew oraz ich gatunkami. Szukały również odpowiedzi na pytania: Co zrobić by na świecie rosło dużo drzew, a lasy były czyste? Klasa wie, że nie wolno zaśmiecać środowiska, a śmieci należy segregować, gdyż można je ponownie wykorzystać. Wie również, że papier produkujemy z drewna, przez co ścinane są drzewa. Rozumieją jak ważna jest zbiórka makulatury by ratować lasy.
Zajęcia przybliżyły uczniom wiedzę na temat kształtowania postaw ekologicznych.

Ponad połowa klasy 1a wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną „Mój słodziak”, którego celem było wykonanie zwierzątka z materiałów wtórnych. Zwycięzcy otrzymali super nagrody z kolekcji „Gangu Słodziaków”. Reszta dzieci otrzymała nagrody pocieszenia.

Wyniki szkolnego konkursu pt. ,”Mój Słodziak”
I miejsce – Oktawian Ołyński
II miejsce – Kamil Widera
III miejsce – Wiktor Kurek

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie w wykonane prace.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów! 🙂