Udział w akcji Caritas „TAK, POMAGAM!”

W dniach 9-10 marca Caritas Diecezji Sosnowieckiej już po raz czternasty włączyła się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności „Tak, Pomagam!”, w której również uczestniczyli uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 17
w Sosnowcu pod opieką nauczycieli p. Eweliny Janus, p. Marzeny Mularczyk i p. Włodzimierza Kocika. W zbiórkę zaangażowało się ponad sześciuset wolontariuszy zrzeszonych w Szkolnych i Parafialnych Kołach Caritas.
Do koszy oznakowanych logo Caritas trafiły konserwy, cukier, mąka, olej, ryż i inne artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, w tym także dużo słodyczy. Dzięki otwartości i życzliwości wielu wolontariuszy oraz klientów sklepów udało się w sumie zebrać ponad 10 ton żywności, która jeszcze przed Wielkanocą trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców Diecezji Sosnowieckiej. Dziękujemy naszym wytrwałym i zdeterminowanym wolontariuszom, a także obsłudze sklepów za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki.
Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich darczyńców, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy.