Udział w spektaklu online

12 października br uczennice z klasy 5a wzięły udział w nietypowej lekcji informatyki – spektaklu online pt. „Dzieci sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”, który podejmował bardzo ważny temat bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu.
Bohaterowie – rodzeństwo jakich wiele – Filip i Ola bardzo lubią gry komputerowe i spędzają w świecie wirtualnym sporo czasu. Filipa, gry i Internet wciągają tak bardzo, że zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością, a nawet traci przyjaciół. Ola, chcąc odzyskać brata, przypadkowo wzywa na pomoc dwóch super-bohaterów, Plika i Foldera, którzy natychmiast przystępują do dzieła i wyjaśniają krok po kroku, jak można sobie poradzić w tej sytuacji. Czy im się uda? Jak można pomóc Filipowi? I czym jest groźny „Sieciowciąg”, który zagraża bohaterowi? Na te i wiele innych pytań odpowiedział spektakl, który stał się świetną okazją do refleksji na temat możliwych zagrożeń płynących z korzystania z Internetu oraz pokazał, jak świadomie korzystać z sieci.

Organizatorem wydarzenia internetowego jest NASK, spektakle powstały w ramach Polskiego Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF).
Organizator wydarzenia: Agnieszka Jaros