Warsztaty zawodoznawcze

15 marca uczniowie klasy III a gimnazjum wraz z wychowawcą p. Iwoną Bartczak i doradcą zawodowym p. Katarzyną Jabłońską uczestniczyli w II Śląsko – Zagłębiowskim Forum Edukacyjno – Zawodowym zorganizowanym w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Grota – Roweckiego w Sosnowcu.
W ramach tego wydarzenia były zorganizowane warsztaty zawodoznawcze oraz wiele konkursów i quizów dla gimnazjalistów. Uczniowie naszej szkoły poznali tajniki i specyfikę wielu zawodów , uczestnicząc w następujących warsztatach : „Zarabiaj z głową, „Modowy zawrót głowy”, „Planuj wakacje.pl”, „Origami w hotelarstwie”, „Koktajle pełne zdrowia”, „Grafika i fotografia”.
Z kolei doradca zawodowy miał okazję wysłuchać prelekcji zaproszonych doradców zawodowych z Łodzi, przedstawicieli WUP w Katowicach i PUP w Sosnowcu dotyczących krótko i długoterminowych prognoz zatrudnienia pracowników oraz obejrzeć galę wręczenia nagród „Zawodowiec Roku 2018” dla uczniów CKZiU. W II części doradca zawodowy wziął udział w warsztatach coatchingowych. Warsztaty zawodoznawcze z pewnością były doskonałą okazją dla uczniów do poznania oferty szkół ponadgimnazjalnych i wyboru dalszego kształcenia.