Zaprojektuj robota przyszłości – konkurs

Uczniowie naszej szkoły Emilia Lubarska, Jan Gryzło i Franciszek Michalik wzięli udział w konkursie „Zaprojektuj robota przyszłości”, który został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu – Zagłębiowska Mediateka. Zadaniem uczniów było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej, w postaci robota.

Wyniki konkursu:

Franciszek Michalik – II miejsce.

Imię robota: AREK.
Przeznaczenie: „pomaga i rozwesela dzieci w szpitalach”.
Funkcje: „Przynosi dla dzieci prezenty i balony, dodatkowo opowiada im różne ciekawe historie i bajki. Arek potrafi podawać rękę na przywitanie i pożegnanie, potrafi również mówić i śpiewać piosenki. Napompuje wcześniej podany mu balonik helem”.
Ukryte funkcje: „umiejętność rozśmieszania dzieci, pokryty czarną farbą, na której dzieci mogą malować”.

Emilia Lubarska i Jan Gryzło – III miejsce.

Imię robota: MB AZS „SPRZĄTUŚ”.
Przeznaczenie: „pomoc osobom niepełnosprawnym ruchowo w codziennym funkcjonowaniu i utrzymaniu porządku w domu”.
Funkcje: „Sprząta podłogę, meble, okna i inne powierzchnie użytkowe w domu, wyszukuje przeszkody na drodze osoby niepełnosprawnej i usuwa je, podaje rzeczy znajdujące się na wysokości lub w dużej odległości od właściciela, otwiera i zamyka drzwi, włącza i wyłącza światło w domu”.
Dodatkowe funkcje: „zasilany bateriami AA lub energią słoneczną, reaguje na komendy głosowe, z tyłu robota umieszczono pojemnik ze sprzętami niezbędnymi do sprzątania”.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i poświęcony czas.
Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Szczegółowe informacje przedstawione są na stronie organizatora:
https://www.biblioteka.sosnowiec.pl/index.php/relacje/relacje-zaglebiowska-mediateka/691-zaprojektuj-robota-przyszlosci-wyniki