Zaszczytne wyróżnienie w IV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim

18 maja odbyło się podsumowanie i ogłoszenie wyników IV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła II. Konkurs odbywał się w 3 kategoriach wiekowych: I kategoria – klasy 4-6 szkoły podstawowej, II kategoria klasy – 7-8 szkoły podstawowej oraz III kategoria szkoła ponadpodstawowa i objęty był honorowym patronatem Pani Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej, Śląskiego Kuratora Oświaty Pani Urszuli Bauer, ks. Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego Wacława Depo oraz O. Mariana Waligóry Przeora Jasnej Góry.
Pandemia pokrzyżowała nieco plany organizatorów i uczestników konkursu, ponieważ do końca marca zadaniem uczestników było nadesłanie filmików z nagraną recytacją.

Naszą szkołę godnie reprezentował uczeń klasy 5b Bartosz Widera, który zdobył wyróżnienie wśród grona 45 utalentowanych uczestników. Wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym miało odbyć się na Jasnej Górze w Sali Papieskiej w 100 rocznicę Urodzin św. Jana Pawła II, ale niestety odbyło się za pomocą nagranego filmu.

Bartoszowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych nagród w konkurach, a jego Rodzicom bardzo dziękujemy za pomoc przy realizacji nagrania.