I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim

13 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcu odbył się finał I Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „List do ulubionego bohatera literackiego”. W konkursie wzięło udział 131 uczniów z 48 szkół z województwa śląskiego, a honorowy patronat nad konkursem objęła „Gazeta Wyborcza”, Radio Katowice, portal internetowy Czas Dzieci, Wyższa Szkoła „Humanitas”, Wydawnictwo Znak oraz Urząd Miasta w Sosnowcu.
W trakcie uroczystej gali prelekcję na temat literatury w Internecie wygłosiła Pani Alina Imiołek – Zastępca Dyrektora Biblioteki Wyższej Szkoły „Humanitas” w Sosnowcu. Uczniowie oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych; klasy IV-VI oraz VII-VIII. Naszą szkołę reprezentowała Zofia Grzędzińska i Milena Tetela z klasy 5b oraz Giovanni Gelardi z klasy 5a. Laureatem konkursu w kategorii wiekowej klas IV-VI został Giovanni Gelardi, który zdobył zaszczytne I miejsce.
Dodatkowym wyróżnieniem dla Giovanniego była możliwość zaprezentowania swojej pracy przed zgromadzoną publicznością. Gratulujemy Zwycięzcy, a wszystkich zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach literackich.