Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak. Pomagam!”

W dniach 7-8 III 2024 r. (piątek, sobota) Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi organizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce ogólnopolską zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, Pomagam!” Podczas zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny oraz placówki Caritas świadczące pomoc potrzebującym będą mogły przygotować świąteczne posiłki.

Sportowa Szkoła Podstawowa nr 17 w Sosnowcu od wielu lat współpracuje z Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami jak co roku będą zbierać żywność w Biedronce przy ulicy Narutowicza 56. Zachęcamy Państwa do wsparcia naszej akcji w tych dniach. Żywność będziemy zbierać w następujących godzinach: piątek 13:00 – 19:00, sobota 10:00 – 18:00.

Pamiętajmy, że święta to ważny czas, kiedy każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Poprzez prosty gest możemy pokazać ludziom, którzy znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami i mogą liczyć na nasze wsparcie.