Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak. Pomagam!”

W dniach 17-18 marca 2023 roku (piątek, sobota) Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi organizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, Pomagam!”.
Podczas zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny oraz placówki Caritas świadczące pomoc potrzebującym będą mogły przygotować świąteczne posiłki.
Sportowa Szkoła Podstawowa nr 17 w Sosnowcu od wielu lat współpracuje z Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami jak co roku będą zbierać żywność w Biedronce przy ulicy Narutowicza 56, zachęcamy Państwa do wsparcia naszej akcji w tych dniach.
Żywność będziemy zbierać w godzinach: piątek 13:00 – 19:00, sobota 10:00 – 18:00.
Pamiętajmy, że Święta Wielkanocne to ważny czas, kiedy każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Poprzez prosty gest możemy pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.