Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W piątek 28 września br. klasa 3 a Sportowej Szkoły Podstawowej uczestniczyła w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania zorganizowanym przy współpracy wychowawcy klasy z biblioteką szkolną.
Podczas zajęć Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z bohaterami książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Każde dziecko miało możliwość przeczytania fragmentu opowiadania znajdującego się w książce. W trakcie zajęć w bibliotece pojawił się gość specjalny Pani pielęgniarka, która na specjalne życzenie dzieci przeczytała rozdział pt. ,,Zajęczyca Zuzia” opowiadający o tym jaką troską i opieką Zajęczyca obdarzała pozostałe zwierzęta mieszkające na leśnej polanie.
Po przeczytaniu opowiadania uczniowie odpowiadali na zagadki, z których odpowiedzi wpisywali do krzyżówki tworząc hasło: OPIEKA. Pani pielęgniarka opowiedziała uczniom o swoim zawodzie, zapoznając ich z apteczką medyczną oraz demonstrując jak można udzielić podstawowej pierwszej pomocy do czasu przyjazdu karetki. Przypomniane zostały również numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie wypadku.
Na koniec wszyscy uczniowie wspólnie zaśpiewali piosenkę ,,Chodź poznaj Gang Słodziaków”, podziękowali również Pani pielęgniarce za przekazaną wiedzę oraz Pani bibliotekarce za możliwość rozwijania zdolności czytelniczych.