Planszówek nadszedł czas

Planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcie, które wspiera rozwój naszej wiedzy i wyobraźni. To prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia, takie jak: pamięć, planowanie, dedukcja, czy liczenie. Nie tylko bawią, ale rozwijają wyobraźnię, uczą przewidywania, podejmowania decyzji, zasad fair play oraz właściwego funkcjonowania w grupie. A co najważniejsze – spotkanie przy grach planszowych to idealna, łącząca pokolenia okazja do spędzenia czasu z innymi ludźmi.
Mając to na uwadze, w piątek 13 października chętni uczniowie przynieśli swoje planszówki do szkoły. Podczas wybranych lekcji oraz przerw, każdy mógł zaprezentować swoją grę i zagrać w nią z kolegami w klasie. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się nie tylko różnego rodzaju gry planszowe, ale także memory, domino, bierki, warcaby, statki, kółko i krzyżyk, kalambury czy też puzzle. Rozgrywki odbywały się w zabawowej i twórczej atmosferze. Były świetną rozrywką i elementem integrującym zespół klasowy. Dawno nie widziałyśmy naszych uczniów tak rozentuzjazmowanych i radosnych. Uczniowie miło
spędzili czas, a jednocześnie uczyli się współpracy, rozwijali, spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. Była to wspaniała zabawa, ale nie tylko… To był przyjemny, wesoły dzień, podczas którego dzieci przekonały się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, smartfona czy telewizora, a gry planszowe są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu.