„Solidarnie ponad granicami” – przedstawienie uczniów SSP 17 w Zagłębiowskiej Mediatece

W dniach 14-19 listopada 2022 r. w Zagłębiowskiej Mediatece odbywały się obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Jest to coroczna inicjatywa, koordynowana przez Grupę Zagranica, mająca na celu podnoszenie świadomości dotyczącej problemów współczesnego świata i możliwości zmian, przy wykorzystaniu szeroko rozumianej edukacji globalnej. Tegoroczne hasło brzmiało „SOLIDARNIE ponad granicami”. W ramach obchodów 18 listopada br. uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 17 w Sosnowcu wspólnie z p. Eweliną Janus i p. Joanną Wyszyńską przygotowali przedstawienie, w którym ukazali problemy współczesnego świata tj.: wojny, prześladowania, konflikty, a także katastrofy ekologiczne, spowodowane złym i lekceważącym działaniem człowieka.
Głównym przesłaniem przedstawienia było pokazanie, że pomimo, iż różnimy się kolorem skóry, językiem, którym się posługujemy czy religią, którą wyznajemy to wszyscy jesteśmy równi i powinniśmy mieć te same prawa. Każde dziecko powinno mieć prawo do nauki, wolnego czasu i godnego traktowania. Każdy powinien mieć również prawo do porozumiewania się rodzimym językiem.
Na finał przedstawienia uczniowie zaśpiewali utwór „Damy światu pokój” tworząc wspólnie flagę Ukrainy aby móc okazać jej symboliczne wsparcie.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przedstawienia…

Autor wpisu: Ewelina Janus