Wielka Liga Czytelników

25 lutego dobiegł końca pierwszy etap Wielkiej Ligi Czytelników. O awans do półfinału rywalizować będą najlepsi spośród uczestników konkursu, którzy poprawnie rozwiązali testy i zdobyli po sześć sprawności czytelniczych.
Spośród 45 uczniów, którzy zgłosili się do I etapu, w dalszej rywalizacji udział wezmą: Jagoda Szyjewska, Jan Kocięcki, Hanna Jania, Zofia Banaszek i Cezary Czerwiński z klasy 2a, Emilia Kamińska i Jan Gryzło z klasy 3a, Dawid Golda, Anastazja Kłosuń, Franciszek Michalik, Emilia Zakrzewska i Bartosz Widera z klasy 3b oraz Emilia Mrozowicz, Kamila Mrozowicz i Radosław Tatar z klasy 4a, a także Alicja Jania, Oliwia Shehzad, Weronika Walczyk i Rafał Russek z klasy 4b.

W walce o półfinał, który odbędzie się w bibliotece szkolnej 5 marca, trzeba będzie wykazać się znajomością książki „Ten obcy”
Ireny Jurgielewiczowej (uczniowie kl. 4) oraz baśni „Kwiat paproci”, „Złota studzienka”, „Żelazne trzewiczki”
i „O dwunastu miesiącach” z książki „U złotego źródła” Stefanii Wortman (uczniowie kl. 2 – 3).
Po troje zwycięzców z obu grup wiekowych reprezentować będzie naszą szkołę w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się 12 kwietnia.

Uczestnikom I etapu dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych etapach. Dziękujemy także wszystkim Rodzicom, którzy wsparli swoje dzieci i wykazali się dużym zaangażowaniem
w Wielką Ligę Czytelników.