Wirtualny Marsz Nadziei

Nasza szkoła od lat współpracuje z sosnowieckim hospicjum w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola nadziei”. Jest to jedyna w swoim rodzaju akcja, która propaguje ideę hospicyjną – poprzez kształtowanie świadomości wobec ludzi ciężko chorych.
Widocznym elementem Kampanii jest kwiat żonkil, piękny i doskonały w swoim kształcie i zapachu, ale jednocześnie delikatny i kruchy tak samo jak delikatne i kruche jest życie człowieka. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Spoglądając na żonkila pamiętamy o ludziach chorych, którzy oczekują naszej pomocy. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną nasza szkoła mogła wziąć udział w wirtualnym marszu nadziei. Uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami wykonali prace plastyczne – żółte żonkile, które są właśnie symbolem nadziei. Celem tych zajęć było szerzenie wśród uczniów już od najmłodszych lat idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie na los innych ludzi.

Sosnowieckie Hospicjum zaprasza na II Wirtualny Marsz Nadziei, który odbędzie się 27 maja 2021 roku. Od rana na stronie https://hospicjumsosnowiec.pl/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/HospicjumSosnowieckie/ będą prezentowane nadesłane zdjęcia.
Koncert live odbędzie się o godz. 18.00 i będzie transmitowany za pośrednictwem kanału YouTube – Sosnowieckie Hospicjum im. św. Tomasza Ap. (Sosnowieckie Hospicjum im. św. Tomasza Ap. – YouTube) oraz za pośrednictwem strony internetowej i Facebooka.