Wizyta Świętego Mikołaja i Mikołajkowe Fanty

Wszyscy niecierpliwie oczekujemy zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W klasach i na korytarzach pojawiły się choinki i dekoracje świąteczne wykonane przez uczniów. 6 grudnia do naszej szkoły miał zawitać wyjątkowy gość. Przybyć z masą prezentów na swoich saniach ciągniętych przez renifery. Żeby nasz honorowy gość wiedział, że na niego czekamy i jesteśmy przygotowani na jego wizytę Samorząd Uczniowski poprosił wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli o założenie tego dnia: czerwonej czapki św. Mikołaja, czapki elfa, rogów renifera, nosa renifera albo innych gadżetów, które kojarzą się z tym dniem. Dzięki temu w salach lekcyjnych oraz korytarzach królował kolor czerwony. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wzięli udział w akcji, niektórzy mieli na głowach czapki Mikołaja, a niektórzy nawet całe stroje. Wokół panowała miła atmosfera. Dzięki tym przebraniom nauczyciele patrzyli na uczniów łagodniejszym okiem.

Jaka była radość dzieci, gdy nadszedł ten moment i zapukał do naszej szkoły długo wyczekiwany gość – Święty Mikołaj. Dzieci witały go z ogromnym entuzjazmem. Święty przybył w towarzystwie swoich pomocników i przyniósł dla każdego ucznia i przedszkolaka prezent.

Żeby rozdać wszystkie prezenty przyniesione przez Świętego Mikołaja zorganizowano losowanie pod nazwą Mikołajkowe Fanty. Każdy uczeń losował numer nagrody, którą otrzyma i tylko od jego szczęścia zależało co to było. Każdy los był wygrywający. Gra toczyła się o wiele interesujących i wartościowych nagród. Wśród nich były nagrody rzeczowe takie jak: maskotki, skrzaty, kubeczki, gry karciane, szachy, bingo, spinnery, gry logiczne, długopisy, notesy, zakładki, słodycze i wiele, wiele innych.

Gdy już wszystkie dzieci wylosowały swoje upominki na zakończenie nadszedł czas aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem. Mikołajki to jedno z najwspanialszych świąt w roku. To był dzień pełen wrażeń, wspaniałej zabawy i uśmiechów dzieci! Święty Mikołaju dziękujemy i do zobaczenia za rok.