15 maja Międzynarodowy Dzień Rodziny

Święto zostało ustanowione w 1993 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i obchodzone jest
na całym świecie również Polsce. Tematem przewodnim

IX Edycji Kampanii Społecznej
„DWIE GODZINY DLA RODZINY”
jest
„POKOLENIOWY KLUB FILMOWY”

15 maja – Międzynarodowy Dzień Rodzin – to doskonała okazja, aby na chwilę zatrzymać się i zastanowić, kiedy po raz ostatni dowiedzieliście się czegoś nowego o swoich bliskich. Taka idea przyświeca globalnemu ruchowi społecznemu Dwie Godziny dla Rodziny.

Głęboko wierzę w to, że ciekawość, uważność i dobre rozmowy są tym, co tworzy prawdziwe, autentyczne więzi. Zachęcam więc do podarowania swojej rodzinie symbolicznych dwóch godzin i proponuje spędzić ten czas z najbliższymi oglądając wspólnie film.

Rekomendacje w ramach Pokoleniowego Klubu Filmowego Humanites: ● Mikołajek ● Przygody Kubusia Puchatka ● Paddington ● Siedem życzeń ● Podróż za jeden uśmiech ● Forrest Gump ● Bella i Sebastian ● Lessie wróć! ● Zakochany Kundel ●101 Dalmatyńczyków ● E.T. ● DOM ● Nietykalni ● Król lew ● Sztuczki ● Magiczne drzewo ● Amelia ● W głowie się nie mieści ●

Zapraszam do wspólnego, rodzinnego oglądania oraz do ciekawych rozmów inspirowanych obejrzanymi filmami. Może podzielicie tytułem filmu obejrzanego w rodzinnym gronie? Może będzie to tytuł z proponowanej listy, a może inny, Wasz rodzinny ulubiony. Jeśli chcecie się dowiedzieć jaki film obejrzała moja rodzina, chętnie się z Wami podzielę tą informacją, ale najpierw Wy musicie mi zdradzić tytuł obejrzanego filmu. Na wiadomości czekam na kontach klasowych wystarczy napisać Pokoleniowy Klub Filmowy i tytuł filmu. Miłego oglądania!!!

Pedagog szkolny Marzena Kurdziel